Archiwa kategorii: Nieskategoryzowane

TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Świadomości Dysleksji, który w tym roku przypadł od 19 do 23 listopada i przebiegał pod hasłem: „Motywacja w dysleksji, nasze mocne strony”. Jego celem było przybliżenie całej społeczności szkolnej problematyki dysleksji, zaprezentowanie sposobów udzielania pomocy uczniom ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, a także promowanie idei szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją w środowisku lokalnym.

Podziękowanie

Bardzo Państwu dziękuję. To zarówno dla mnie jak i dla Pani Sylwii Anderson-Hanney niezmiernie miłe. Niech to podziękowanie będzie zachętą dla wszystkich Rodziców.

Zapraszamy

Urszula Wojciechowska
Dyrektor szkoły

Mistrzostwo Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym

Stu procentowy sukces w Mistrzostwach Gminy Brwinów w Drużynowym Tenisie Stołowym zanotowali nasi zawodnicy . Wszystkie nasze drużyny dziewcząt i chłopców wywalczyły miejsce na podium turnieju pokonując swoich rówieśników ze szkoły podstawowej w Brwinowie. Dzięki temu w Mistrzostwach powiatu wystąpią cztery drużyny

Konkurs Pieśni Patriotycznej

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się „IV Gminny konkurs Pieśni Patriotycznej” pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Brwinów p. Arkadiusza Kosińskiego.
Konkurs został poświęcony 100 – leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości
Celem konkursu było również rozwijanie patriotyzmu i szacunku do historii naszego narodu, a także upowszechnianie pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu za objęcie patronatem naszego konkursu, jak i ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników. Pan Jerzy Wysocki w-ce burmistrz gminy Brwinów zaszczycił nas swoją obecnością na rozdaniu nagród. Wspólnie z jurorami wręczył zwycięzcą statuetki, dyplomy i nagrody, a pozostałym uczestnikom pamiątkowe gadżety. Ze względu na szczególne okoliczności Pan Jerzy Wysocki wręczył Pani Dyrektor Urszuli Wojciechowskiej pamiątkową Flagę Polski, upamiętniającą 100 – lecie Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.

Ślub pary książęcej

19 maja 2018 roku książę Harry I Meghan Markle wzięli ślub w kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor. Na tę okazję uczniowie klas IVc, Va,b,c i Via (obecnie Vc, Via,b,c i VIIa) przygotowali kartki z życzeniami. W ubiegłym miesiącu otrzymaliśmy podziękowania z brytyjskiej Kancelarii Królewskiej za przesłane życzenia.

Harmonogram tygodnia dysleksji

Od poniedziałku w naszej szkole trwa
 Tydzień Świadomości Dysleksji.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Oto co czeka nas w najbliższym tygodniu:

Biblioteka zaprasza

Drodzy Uczniowie!!!

Zapraszamy Was do naszych bibliotek szkolnych,

w których znajdziecie mnóstwo nowych książek oraz audiobooków zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

NIE MA RADOŚCI BEZ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniach 6-7 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna akcja edukacyjna „Uczniowie dla Niepodległej”. Zorganizowaliśmy szkolną grę terenową dla młodszych uczniów z klas IV-VI pt. „Nie ma radości bez niepodległości”. Podczas dużych przerw uczniowie mogli twórczo i ciekawie spędzić czas, rozwiązując przygotowane dla nich przez starsze koleżanki zagadki z historii, szarady, rebusy związane z tematyką patriotyczną. Nie zabrakło emocjonujących zadań, w tym ćwiczeń teatralnych (stwórzcie i sfotografujcie rzeźbę „Polska Walcząca”, wyrażając symbol językiem ciała ). Mamy nadzieję, że taka forma gry dydaktycznej była atrakcyjną zabawą i interaktywną lekcją historii. Najlepsi uczestnicy otrzymają na uroczystym apelu nagrody książkowe, pamiątkowe odznaki, mapy, „patriotyczne” ołówki i długopisy.

Rekord dla Niepodległej

Świętujemy Razem 100-lecie odzyskania Niepodległości!!!

Dnia 9.11.18 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego w Otrębusach wzięli udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, o godzinie 11:11 w sali gimnastycznej nauczyciele i 480 uczniów KLAS I-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum odśpiewało uroczyście cztery zwrotki HYMNU NARODOWEGO . Śpiewając HYMN odświętnie ubrani  z symbolicznymi kotylionami przygotowanymi przez samorząd uczniowski uczciliśmy 100 -lecie odzyskania Nieodległości.

I miejsce w finale Powiatowego Konkursu Historycznego „Ojcowie niepodległości”

13 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Historycznego „Ojcowie niepodległości”, zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Żółwinie. W konkursowych zmaganiach brały udział zespoły siedmiu szkół powiatu pruszkowskiego. Czteroosobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę, w skład której wchodzili: Anna Fijałkowska, Magdalena Wanaks, Waldemar Zdybel i Tomasz Winiarski, wykazała się ogromną wiedzą i  zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

Dodatkowe informacje:

SEKRETARIAT SZKOŁY
Czynny: od poniedziałku do czwartku w godz. 8.15 – 15.00 Sprawy uczniowskie – na długiej przerwie 11.50 – 12.35 Piątek – sekretariat nieczynny (dzień wewnętrzny)

DZWONKI

Lekcja Godzina
1.  8.00 -  8.45 2.  8.55 -  9.40 3.  9.50 - 10.35 4. 10.45 - 11.30 ( 1 przerwa obiadowa) 5. 11.50 - 12.35 ( 2 przerwa obiadowa) 6. 12.55 - 13.40 7. 13.50 - 14.35 8. 14.45 - 15.30 9. 15.40 - 16.25