Archiwa kategorii: Aktualności uczniowskie

FAKULTETY DLA KLAS III GIMNAZJUM

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas III gimnazjum na sobotnie fakultety przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego.

Spotkania będą odbywały się od 9.00 do 12.15 w następujące dni: 24 lutego3 marca10 marca17 marca24 marca7 kwietnia oraz 14 kwietnia.

Zapraszamy!

Zakończył się tydzień kodowania.

20 października 2017 – zakończył się CodeWeek 2017 w Otrębusach!
W warsztatach wzięła udział młodzież i dzieci z klas 4-7 SP i 2 Gimnazjum. Tydzień kodowania w Otrębusach odbywał się pod hasłem „Pogromcy kodów w drodze do sukcesu„. Zajęcia były podzielone na cztery grupy tematyczne:

Mój przyjaciel Lightbot – wstęp do programowania – klasy 4 w ramach lekcji informatyki zostały wprowadzone w świat kodowania. LightBot to mały robot. Zadaniem dzieci było zaprogramowanie robota tak, aby ominął wszelkie przeszkody i zapalił lampki w wyznaczonych miejscach. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje programistyczne umiejętności i uzyskać certyfikat „The hour of code”.

Matematyka w obiektywie

Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Otrębusach do wzięci udziału w szczególnym konkursie.

Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS.

Pogromcy kodów w drodze do sukcesu


7 października 2017 rozpoczął się Europejski Tydzień Kodowania „CodeWeek”. Celem inicjatywy jest popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie CodeWeeka w całej Europie odbędą się tysiące bezpłatnych warsztatów, szkoleń, dyskusji, pokazów. Wszystkim inicjatywom w ramach ETK patronuje Komisja Europejska zapewniająca wsparcie komunikacyjne, dlatego jest to wyjątkowa okazja, żeby pokazać się całej Europie!

Głośne czytanie

Głośne czytanie w naszej szkole

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania starsi uczniowie odwiedzili swoich młodszych kolegów, by im poczytać. Dzieci miały okazję posłuchać między innymi mitów, „Doktora Dolittle” czy „Mikołajka”.

Podczas długich przerw na małej sali gimnastycznej uczniowie klas IV, V i VI czytali głośno swoje ulubione lektury. Wśród nich znalazły się pozycje, które od lat cieszą się popularnością wśród młodych czytelników, np. „Mały książę”, „Mikołajek”, „Harry Potter” czy „Opium w rosole”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Zakończyła się IV edycja programu „Mistrzowie kodowania”

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła brała udział w IV edycji programu „Mistrzowie kodowania”.
W całorocznym programie uczestniczyli Mali Mistrzowie Kodowania z klasy 5b. W ramach programu, uczniowie na lekcjach i dodatkowych zajęciach doskonali swoje programistyczne umiejętności w języku Scratch.

Treasure Hunt PL – Polowanie w Otrębusach

To już ostatnie zadanie, do którego przygotowywaliśmy się niezmiernie starannie. Na wspólnych lekcjach  j.angielskiego i informatyki obmyślaliśmy jak ma wyglądać nasze polowanie. Była to swego rodzaju „burza mózgów”. Na zajęciach Kółka Europejskiego wybraliśmy 10 zadań dla uczestników polowania. Przygotowaliśmy „Mapę łowiecką”, na której ukryliśmy miejsca z naszymi skarbami w postaci QR-kodów.

W dniu polowania myśliwi zostali podzieleni na 3-4 osobowe grupy. Wszyscy otrzymali mapę i kartę pracy, na której nanosili rozwiązania zagadek. Każda grupa wyposażona była w smartfon z czytnikiem QR-cod oraz z dostępem do Internetu.

Zadania obejmowały zagadnienia, które były podsumowaniem naszej 10. miesięcznej pracy. Nad przebiegiem polowania czuwało dwu osobowe jury. Wszyscy byliśmy zwycięzcami, a efekt polowania przedstawiamy poniżej.

Gra Terenowa „Ortograficzny szlak 7 inteligencji”

7 czerwca w ramach projektu „Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją” odbyła się ulicami Starego Miasta Gra Terenowa – „Ortograficzny szlak 7 inteligencji”. Naszą szkołę reprezentowali wybrani uczniowie z klasy VIc – Julia Staniszewska, Marcin Karaś, Piotr Oniśk, Kamila Siudym.

Mamy 10 miejsce w kategorii  „Szkoła Podstawowa” w Ogólnopolskim programie „Scrabble w szkole” !

Od października do kwietnia uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej brali udział w programie Scrabble w szkole. W ramach uczestnictwa co miesiąc  rozwiązywali zadania konkursowe zamieszczane na stronie www.scrabblewszkole.pl. Polegały one na zamieszczeniu na planszy scrabble rozwiązania zadnia w taki sposób, by zdobyć jak najwięcej punktów przy zastosowaniu się do ustalonych dodatkowych zasad, np. punkty za słowo parzyste (drugie, czwarte,…) muszą być podzielne przez 3.

Ciekawa lekcja w klasie III B

Dnia 9 czerwca w naszej klasie odbyły się zajęcia adaptacyjno-integracyjne dla przyszłych klas pierwszych. Uczniowie klasy III B zaprezentowali przedstawienie pt.: ,,Znaki przestankowe” Jana Brzechwy oraz piosenki. Dzieci z OP brały udział w zabawach integracyjnych, rozwiązywały zagadki oraz oglądały prace swoich starszych kolegów.

Dodatkowe informacje:

SEKRETARIAT SZKOŁY
Czynny: od poniedziałku do czwartku w godz. 8.15 – 15.00 Sprawy uczniowskie – na długiej przerwie 11.50 – 12.35 Piątek – sekretariat nieczynny (dzień wewnętrzny)

DZWONKI

Lekcja Godzina
1.  8.00 -  8.45 2.  8.55 -  9.40 3.  9.50 - 10.35 4. 10.45 - 11.30 ( 1 przerwa obiadowa) 5. 11.50 - 12.35 ( 2 przerwa obiadowa) 6. 12.55 - 13.40 7. 13.50 - 14.35 8. 14.45 - 15.30 9. 15.40 - 16.25