Archiwa kategorii: Imprezy i uroczystości

Jasełka 2017

19 grudnia grupa aktorów z klas IVc, Va, Vb, Vc i VI a i VIb zaprezentowała tegoroczne jasełka. Spektakl pokazał, że prawdziwą radością Świąt Bożego Narodzenia jest dzielenie się z drugim człowiekiem swoim czasem, uwagą, serdecznością. Dopiero anioły przypominają ludziom o wartości wspólnego posiłku, spotkania przy stole i nie tylko, o potrzebie życzliwości i o nadziei.

Scenariusz i reżyseria Milena Umińska i Natalia Jastrzębska.
Przygotowanie scenografii i dekoracji Barbara Małecka, Jadwiga Lewandowska,  s.Wirgilia.
Wszystkim życzymy Radosnych Świąt.

Ciekawa lekcja w klasie III B

Dnia 9 czerwca w naszej klasie odbyły się zajęcia adaptacyjno-integracyjne dla przyszłych klas pierwszych. Uczniowie klasy III B zaprezentowali przedstawienie pt.: ,,Znaki przestankowe” Jana Brzechwy oraz piosenki. Dzieci z OP brały udział w zabawach integracyjnych, rozwiązywały zagadki oraz oglądały prace swoich starszych kolegów.

Dzień Dziecka w gimnazjum

Dzień Dziecka w gimnazjum

W dniu 23 maja odbył się szkolny konkurs matematyczno-fizyczny dla uczniów gimnazjum pod patronatem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, reprezentowanym przez prof. dr. hab. inż. Macieja Sypka. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród z udziałem gości z Politechniki Warszawskiej miało miejsce 1 czerwca.

Be a star! 2017

25 maja odbyła się w naszej szkole IV edycja Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Be a star” Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Brwinowa, pana Arkadiusza Kosińskiego. Uczniowie z 4 szkół znajdujących się w naszej gminie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory.

Szkoła przyjazna Ziemi

Dnia 29 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas IVa, IVb i VIa. Przedstawienie pt. „Królewna przyroda i siedmiu krasnoludków” było apelem o pozytywne, proekologiczne zachowanie ludzi.

Sprawozdanie z Dnia Irlandzkiego

21 marca 2017 roku w sali nr.19 klasa 5B poznawała historię, geografię, znanych pisarzy, dyscypliny sportowe i muzykę Irlandii. Najpierw Lidia Sobońska (siostra Roberta) zaprezentowała nam tańce irlandzkie. Dowiedzieliśmy się że taniec irlandzki dzieli się na dwa rodzaje: taniec miękki i taniec twardy. Do tego drugiego potrzebne są specjalne buty.

Potem kilka osób (Franciszek Lato, Tomasz Winiarski, Alicja Laskowska i Antoni Berliński) omówiło swoje prezentacje na temat Irlandii.

Alicja Laskowska

Poniżej znajduje się film zrobiony w programie Animoto ze zdjęciami z tego dnia.

MARZEC MIESIĄCEM LOGOPEDII !

6. marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. W naszej szkole  to święto trwało trochę dłużej niż jeden dzień. Świętowaliśmy przypominając sobie znane i poznając nowe łamańce językowe oraz trudne wierszyki. Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach. Pierwszy z nich był skierowany do wszystkich uczniów szkoły podstawowej i polegał na przedstawieniu w formie graficznej wybranego łamańca językowego. Uczniowie wykonali wiele pięknych prac, szczególnie aktywna okazała się klasa 2a.

W kategorii klas 1-3 zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Nadia Tomalak kl.IIa
II miejsce: Marysia Matyśniak kl. IIa
III miejsce: Karolina Płóciennik kl. IIIc
Hubert Zawitowski kl. IIa
Laura Siudym kl. Ia

W kategorii klas IV-VI:
I miejsce: Julia Kasiuk kl. VIb
II miejsce: Marcel Bielenia kl. VIb
III miejsce: Maja Zawitowska kl. Va

Klasy IV-VI bawiły się również w „łamanie języków” podczas konkursu dykcyjnego. Chętni uczniowie dzielnie walczyli o tytuł szkolnego „Mistrza Dykcji”. Komisja miała bardzo trudne zadanie, ale po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Monika Kucharska kl. VIc
Julia Kasiuk kl. VIb
II miejsce: Marysia Kozak kl. VIc
Piotr Benesz kl. IVb
III miejsce: Łucja Karasińska kl. IVa
Weronika Staroń kl.  Va

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.
Zapraszamy za rok!:)

                                                                       Monika Rawska
Anna Grudzień

Dodatkowe informacje:

SEKRETARIAT SZKOŁY
Czynny: od poniedziałku do czwartku w godz. 8.15 – 15.00 Sprawy uczniowskie – na długiej przerwie 11.50 – 12.35 Piątek – sekretariat nieczynny (dzień wewnętrzny)

DZWONKI

Lekcja Godzina
1.  8.00 -  8.45 2.  8.55 -  9.40 3.  9.50 - 10.35 4. 10.45 - 11.30 ( 1 przerwa obiadowa) 5. 11.50 - 12.35 ( 2 przerwa obiadowa) 6. 12.55 - 13.40 7. 13.50 - 14.35 8. 14.45 - 15.30 9. 15.40 - 16.25