Archiwa kategorii: Imprezy i uroczystości

Ciekawe lektury -2

Ciekawe lektury – część 2

DZIEŃ AFRYKAŃSKI

Przy okazji omawiania „W pustyni i w puszczy” uczniowie otworzyli biura podróży oferujące wycieczki śladami Stasia i Nel. Odwiedzający stoiska wystawowe mogli obejrzeć foldery, zabrać ze sobą ulotki, zagrać na instrumentach i zjeść owoce. Pojawiły się nawet dzikie zwierzęta i jeden sympatyczny lemur 😊 a wśród uczniów przechadzał się sam Staś Tarkowski.

Światowy Dzień Bibliotekarza

Dzień bibliotek i bibliotekarza.

 

 

Z okazji „Dnia bibliotek i bibliotekarza” uczniowie naszej szkoły zorganizowali dwie bardzo ciekawe wystawy promujące książkę i czytelnictwo.

Na wystawie zaprezentowano ciekawe i wartościowe  pozycje książkowe, które dostępne są w naszej bibliotece szkolnej. Wykonano gazetki, na których umieszczono wiersze polskich poetów, sławiących książkę.

Na terenie szkoły uczniów „witały” cytaty promujące książkę i podkreślające ważność czytania.

W akcję promowania książki i czytelnictwa zaangażowali się uczniowie z różnych klas – IV b, IV c, VI a, VII c oraz II b gimnazjum.

Na uwagę i podziękowania zasłużyły także klasy Ia, IIb, które wykonały zakładki do książek oraz klasa IIa, która wykonała plakaty promujące konkretne tytuły książek.

Za pomoc w ciekawym zorganizowaniu „Dnia bibliotek i bibliotekarza” wszystkim uczniom i nauczycielom współpracującym z nami dziękujemy.

Bogumiła Gaweł

Anna Majtyka

V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Be a star!” 

Umiesz śpiewać?
Znasz j. angielski?
To mamy coś dla Ciebie!

Weź udział w V Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej „Be a star!” organizowanym w naszej szkole.

Daj sobie szansę! Nagrody czekają!

Eliminacje szkolne: 17-24 maja

Wielki finał: 30 maja 2018

Wiosenny Dzień Matematyki

W dniu 28 marca 2018 r. uczniowie klas IV–VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych mieli możliwość obejrzenia montażu słowno-muzycznego pt. „Zakochaj się na wiosnę w matematyce!”, przygotowanego przez uczniów klasy IV c oraz uczniów klas III gimnazjum z okazji obchodów Dnia Matematyki.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor Urszula Wojciechowska wręczyła nagrody zdobyte przez uczniów w konkursie Alfik Matematyczny.

Wszystkim, którzy pałają miłością do matematyki, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Za tych, którzy kochają ją mniej, mocno trzymamy kciuki i życzymy, aby wiosną nawet matma była prosta!

Monika Łodygowska i Aleksandra Budzińska

Święta Babci i Dziadka

Z okazji Święta Babci i Dziadka przesyłamy najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia od klasy I B. Mamy nadzieję, że spodobały Wam się prezenty – pachnące mydełka, które wykonaliśmy dla Was na warsztatach plastycznych w szkole. Do życzeń dołącza się wychowawczyni.
Marta Jarecka

Jasełka 2017

19 grudnia grupa aktorów z klas IVc, Va, Vb, Vc i VI a i VIb zaprezentowała tegoroczne jasełka. Spektakl pokazał, że prawdziwą radością Świąt Bożego Narodzenia jest dzielenie się z drugim człowiekiem swoim czasem, uwagą, serdecznością. Dopiero anioły przypominają ludziom o wartości wspólnego posiłku, spotkania przy stole i nie tylko, o potrzebie życzliwości i o nadziei.

Scenariusz i reżyseria Milena Umińska i Natalia Jastrzębska.
Przygotowanie scenografii i dekoracji Barbara Małecka, Jadwiga Lewandowska,  s.Wirgilia.
Wszystkim życzymy Radosnych Świąt.

Ciekawa lekcja w klasie III B

Dnia 9 czerwca w naszej klasie odbyły się zajęcia adaptacyjno-integracyjne dla przyszłych klas pierwszych. Uczniowie klasy III B zaprezentowali przedstawienie pt.: ,,Znaki przestankowe” Jana Brzechwy oraz piosenki. Dzieci z OP brały udział w zabawach integracyjnych, rozwiązywały zagadki oraz oglądały prace swoich starszych kolegów.

Dzień Dziecka w gimnazjum

Dzień Dziecka w gimnazjum

W dniu 23 maja odbył się szkolny konkurs matematyczno-fizyczny dla uczniów gimnazjum pod patronatem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, reprezentowanym przez prof. dr. hab. inż. Macieja Sypka. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród z udziałem gości z Politechniki Warszawskiej miało miejsce 1 czerwca.

Be a star! 2017

25 maja odbyła się w naszej szkole IV edycja Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Be a star” Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Brwinowa, pana Arkadiusza Kosińskiego. Uczniowie z 4 szkół znajdujących się w naszej gminie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory.

Szkoła przyjazna Ziemi

Dnia 29 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas IVa, IVb i VIa. Przedstawienie pt. „Królewna przyroda i siedmiu krasnoludków” było apelem o pozytywne, proekologiczne zachowanie ludzi.

Dodatkowe informacje:

SEKRETARIAT SZKOŁY
Czynny: od poniedziałku do czwartku w godz. 8.15 – 15.00 Sprawy uczniowskie – na długiej przerwie 11.50 – 12.35 Piątek – sekretariat nieczynny (dzień wewnętrzny)

DZWONKI

Lekcja Godzina
1.  8.00 -  8.45 2.  8.55 -  9.40 3.  9.50 - 10.35 4. 10.45 - 11.30 ( 1 przerwa obiadowa) 5. 11.50 - 12.35 ( 2 przerwa obiadowa) 6. 12.55 - 13.40 7. 13.50 - 14.35 8. 14.45 - 15.30 9. 15.40 - 16.25