Archiwa kategorii: Sukcesy i osiągnięcia

Krajowa Nagroda eTwinning

Z radościa informujemy, że projekt eTwinning pt. „Treasures around me” został nagrodzony Krajową Nagrodą Jakości.

Odznaki Jakości eTwinning przyznawane są za wybitne międzynarodowe projekty. Odznaka Jakości jest konkretnym wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za wysoki poziom działań na rzecz eTwinningu. Dla uczniów jest wspaniałą motywacją do dalszej pracy, a dla szkoły publicznym uznaniem jakości i otwarcia się na współpracę europejską.

Przypomnijmy, że nagroda ta jest ukoronowaniem całorocznej pracy uczniów klas pierwszych gimnazjów pod opieką nauczycieli p. Arlety Kowalskiej i p. Arkadiusza Młyńskiego.

Zapraszamy do wspólnych wspomnień – wszystkie zrealizowane zadania w górnym menu: Współpraca międzynarodowa – eTwinning – Treasure around me

Złota sztafeta 4 x 100 i nie tylko ………………

19 września grupa młodych lekkoatletów z UKS i uczniów Szkoły Podstawowej w Otrębusach wystartowała w Miedzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych  w Siedlcach.

I m. sztafeta 4 x 100 m. 57,48 w składzie Wiktoria, Klaudia, Maja, Alicja,
I m. Zawadzki Daniel w biegu na 300 m.      45,65
I m. Walas Julian w biegu na 300 m.             46,77
III m. Fijak Julia w skoku w dal                      4,27
IV m. Daniluk Daria w biegu na 600              2;02,10

Rekord życiowy i zwycięstwo w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym

W barwach reprezentacji Polski na XII Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Łowiczu wystąpił zawodnik UKS Otrębusy i uczeń Szkoły Podstawowej w Otrębusach Julian Walas. W zawodach tych uczestniczyło sześc reprezentacji narodowych z Litwy , Węgier, Estoni, Łotwy, Słowacji i Polski.Rywalizacja odbywała się rocznikach 2004-2006, w skoku w dal, skoku wzwyż, biegu na 60, 300, 600 dziewczyny, 1000 chłopcy, w rzucie piłeczką palantową.Julek rywalizował w roczniku 2006 w biegu na 300 m., uzyskując wynik 44,70 pozostawiając w pokonanym polu swoich rówieśników z innych krajów, choć do samej mety zawodnik ze Słowacji mocno naciskał na naszego zawodnika i walka o zwycięstwo była do ostatnich centymetrów na mecie.To pozwoliło na poprawienie dotychczasowego rekordu życiowego uzyskanego na Finale Ogólnopolskim Czwartków w Łodzi.

Złoto w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych Julka

Duży sukces odniósł Julian Walas w biegu na 300 m., zajmując I m. z wynikiem 44,88 i osiągając jednocześnie swój rekord życiowy. Julek w eliminacjach przy niesprzyjających warunkach uzyskał wynik 47,43 poprawiając swój dotychczasowy rekord blisko o 2 sekundy, który wynosił do tej pory 49,61.Zawodnik UKS Otrębusy Złoty medal odbierał z rąk Mariana Woronina rekordzisty Polski na 100 m z wynikiem 10,00.Uzyskując bardzo dobry wynik w biegu na 300 metrów w roczniku 2006 dostał powołanie do Reprezentacji Polski na XII Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny, który odbędzie się w Łowiczu.

Brąz w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych Emila

Sukces odniósł Emil Haber w skoku wzwyż, zajmując III m. z wynikiem 130 cm., a medal odbierał z rąk Artura Partyki rekordzisty Polski w skoku wzwyż z wynikiem 2,38. Warto wspomnieć, iż Emil w tych zawodach po raz drugi znalazł się na podium ,gdyż w 2016 roku zajął II m.. W tym roku jednak pogoda płatała figle i konkurs był trochę loteryjny a Emilowi niewiele zabrakło by pokonał 135 cm. Ale i tak osiągnął życiowy sukces zajmując miejsce na podium dwa razy z rzędu.

Finał Ogólnopolski Czwartków Lekkoatletycznych

W tym roku siedmioro młodych lekkoatletów, trenujących w Uczniowskim Klubie Sportowym przy szkole Podstawowej w Otrębusach, zostało zakwalifikowanych XXIII Finału Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w Łodzi.Nasz Klub i Szkołę reprezentowali: Emil Haber, Julian Walas, Kończak Wiktoria,Fijak Julia, Torchalska Helena, Natalia Ostaszewska, Nadstawny Maciek. Wydarzenie to, ze względu na rangę i zasięg terytorialny, można określić mianem Dziecięcych Mistrzostw Polski w Lekkiejatletyce. Zawody rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych, obejmujący rocznik 2004-2006. Co roku uczestniczy w nich około 3000 dziewcząt i chłopców z całej Polski. W tym roku dzieci rywalizowały w czterech dyscyplinach: skok wzwyż, skok w dal, bieg na 60 m. oraz 300 m.Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy poprawiając swoje rekordy życiowe bądź uzyskując wynik blisko swojego rekordu.Serdecznie Gratulujemy wszystkim zawodnikom z drużyny, a także trenerowi- panu Sebastianowi Kończakowi. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Niewielka Reprezentacja Duży Sukces

III m. w Klasyfikacji drużynowej w Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego w Lekkiej Atletyce.  Reprezentowali nas : Walas Julian, Pawłowicz Natalia, Kacper Gruszczyński, Jan Abramowicz, Łukasz Barański, Ola Skalska , Kamila Skalska, Patrycja Homel. Nie wszyscy wystartowali a spory sukces.

Podwójny sukces w Mazowia Cup w czwórboju lekkoatletycznym

10 czerwca Gmina Brwinów gościła sportowców ze szkół podstawowych należących do Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”. Tego dnia na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie po raz szósty odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Gmina Brwinów, jako organizator turnieju, zgłosiła do zawodów dwie drużyny.Zawodnicy UKS i uczniowie Szkoły w Otrębusach z sukcesem zaprezentowali się w reprezentacji Gminy Brwinów na zawodach w czwórboju lekkoatletycznym „Mazowia Cup” w Brwinowie. Odnosząc historyczny sukces w tych rozgrywkach zajmując I i III m.Pierwszy zespół reprezentowali : Fijak Julia , Janik Dominika, Janik Karina,Zawadzki Daniel, Julek Walas, Drugi zespół reprezentowali Kończak Wiktoria, Torchalska Helena, Mielniczek Maciek, Szydlik Aleks, opiekunem grupy jak i całej reprezentacji Gminy Brwinów był nauczyciele wychowania fizycznego Kończak Sebastian.

Grad Medali na Mistrzostwach Mazowsza Dzieci

Dość liczna grupa młodych lekkoatletów z UKS i uczniów szkoły wystartowała w Teresinie w Mistrzostwach Mazowsza. Duży sukces Kacpra jako najmłodszego  zawodnika naszej ekipy w skoku wzwyż wywalczył III m. w wskoku w dal zajął IV m.  w roczniku 2006r. Natomiast Emil otrzymał Puchar za najbardziej wartościowy wynik w roczniku 2006 r.

 

Wyniki w rozwinięciu

Finał Wtorków Biegacza z mocnym akcentem UKS

Mocnym akcentem zakończyliśmy cykl  zmagania w Ursynowskich Wtorkach Biegacza. Zawodnicy rywalizację rozpoczęli już 4 października zeszłego roku. Dla najwytrwalszych przyszedł dzień zapłaty. Wszyscy, którzy zaliczyli 3 biegi dostawali dyplom i wielkiego ananasa. Najlepsza trójka puchary i nagrody rzeczowe.Wyniki cyklu imprez             w rozwinięciu:

Po dekoracjach cyklu zawodów  przyszła pora na rywalizację indywidualną. Na najkrótszym dystansie 200 m. pierwsi na mecie zameldowali

się w kategorii dziewczyn:
1. Iga Benesz
2. Marysia Waźny
w kategorii chłopców :
3. Kończak Kacper
 400 m. dziewcząt
1. Dominika Janik
2. Karia Janik

Dodatkowe informacje:

SEKRETARIAT SZKOŁY
Czynny: od poniedziałku do czwartku w godz. 8.15 – 15.00 Sprawy uczniowskie – na długiej przerwie 11.50 – 12.35 Piątek – sekretariat nieczynny (dzień wewnętrzny)

DZWONKI

Lekcja Godzina
1.  8.00 -  8.45 2.  8.55 -  9.40 3.  9.50 - 10.35 4. 10.45 - 11.30 ( 1 przerwa obiadowa) 5. 11.50 - 12.35 ( 2 przerwa obiadowa) 6. 12.55 - 13.40 7. 13.50 - 14.35 8. 14.45 - 15.30 9. 15.40 - 16.25