Konkurs Pieśni Patriotycznej

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się „IV Gminny konkurs Pieśni Patriotycznej” pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Brwinów p. Arkadiusza Kosińskiego.
Konkurs został poświęcony 100 – leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości
Celem konkursu było również rozwijanie patriotyzmu i szacunku do historii naszego narodu, a także upowszechnianie pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu za objęcie patronatem naszego konkursu, jak i ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników. Pan Jerzy Wysocki w-ce burmistrz gminy Brwinów zaszczycił nas swoją obecnością na rozdaniu nagród. Wspólnie z jurorami wręczył zwycięzcą statuetki, dyplomy i nagrody, a pozostałym uczestnikom pamiątkowe gadżety. Ze względu na szczególne okoliczności Pan Jerzy Wysocki wręczył Pani Dyrektor Urszuli Wojciechowskiej pamiątkową Flagę Polski, upamiętniającą 100 – lecie Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.

Do konkursu przystąpiło 28 uczestników z trzech szkół: Szkoły nr 2 w Brwinowie, Szkoły w Żółwinie i oczywiście gospodarzy ze Szkoły Podstawowej Otrębusach.

Po burzliwych naradach jurorzy wyłonili zwycięzców, nagrody główne trafiły do:
Z klas I – III
I miejsce zajęła Ewa Tomalak w utworze pt. „O mój rozmarynie”
II miejsce – Antonina Małecka w utworze pt. „Dziś idę walczyć mamo”
III miejsce – Radosław Serafin w utworze pt. „Piechota”
Z klas IV – VI
I miejsce zajęła Klara Rejnowicz w utworze pt. „Taki kraj”
I miejsce – Michał Polichta w utworze „Taki kraj”
II miejsce zajęła Kornelia Kobierska w utworze pt. „Dziś idę walczyć mamo”
III miejsce – Anna Nowakowska w utworze „Flaga”
Z klas VII, VIII S.P i III gimnazjum
I miejsce zajęła Monika Kucharska w utworze „Dziewczyna z granatem”
II miejsce zajęła Natalia Adach w utworze pt. „Dziś idę walczyć mamo”
III miejsce zajął Antoni Ważny w utworze pt. „Rota”
Swoją obecnością w charakterze jury zaszczycili nas :
p. Izabela Kordos – w-ce dyrektor Szkoły Podstawowej w Otrębusach
p. Michał Haber – przedstawiciel Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze
p. Joanna Pierzak – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Otrębusach
Podziękowania składam również na ręce p. Urszuli Wojciechowskiej dyrekcji szkoły w Otrębusach dzięki, której mogliśmy zorganizować konkurs w naszej placówce, zakupić nagrody i potrzebne akcesoria do uświetnienia tego ważnego wydarzenia.
Dziękuję również p. Maciejowi Witaszczykowi dzięki, któremu mogliśmy zaoferować naszym uczestnikom słodki poczęstunek.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.
Izabela Kończak

Dodatkowe informacje:

SEKRETARIAT SZKOŁY
Czynny: od poniedziałku do czwartku w godz. 8.15 – 15.00 Sprawy uczniowskie – na długiej przerwie 11.50 – 12.35 Piątek – sekretariat nieczynny (dzień wewnętrzny)

DZWONKI

Lekcja Godzina
1.  8.00 -  8.45 2.  8.55 -  9.40 3.  9.50 - 10.35 4. 10.45 - 11.30 ( 1 przerwa obiadowa) 5. 11.50 - 12.35 ( 2 przerwa obiadowa) 6. 12.55 - 13.40 7. 13.50 - 14.35 8. 14.45 - 15.30 9. 15.40 - 16.25